m
Kolovrátok > Marketingová stratégia a taktika

Marketingová stratégia a taktika

Marketingová stratégia je slovné spojenie, pri ktorom sa niektorým ľuďom ježia aj chlpy na svetri. A pritom to nie je nič iné, ako dobre premyslený, na základe dát a skúseností vytvorený plán. Či na strednú alebo menšiu kampaň. Improvizáciu nechajte na MacGyvera.

My ponúkame skúsenosť – analýzu, plán a realizáciu.

ANALÝZA

6b151e88ccd61d67b94138d7af264103

Robíme také dobré analýzy, že náš pes vie, kde je sám zakopaný.

Naša skúsenosť je v dobre nasmerovaných otázkach a z nich vyplývajúcich odpovediach.
Od začiatku musí byť jasné, kam idete a s čím. V úvode sa budeme pýtať a pýtať. Vydolujeme z vás (aj zdanlivo nepodstatné) informácie a objavíme detaily, ktoré nám spoločne pomôžu. Rozpitveme vašu klientelu, zistíme, ako uvažuje, a nájdeme spôsob, ako ju zaujmeme.

Do vášho produktu sa zaboríme po uši a odhalíme všetky dôvody, prečo by si ho vaši zákazníci mohli chcieť kúpiť. Potom im tie argumenty vysvetlíme v podobe, ktorú pochopia a na ktorú budú reagovať.
A na to potrebujeme nepriestrelný plán.

PLÁN

dc80249767c448fef1ec288291bdd01b

To, čo váš zámer premení postupne na zisk.

Po ujasnení, čo je na vašom produkte jedinečné, prídeme s nápadom na jeho prezentáciu. K nápadu vytvoríme všetky potrebné vizuály a nástroje a dostaneme ho k vašim potenciálnym klientom. Pripravíme komunikačnú stratégiu pre klasické médiá, pre online prostredie, alebo ich kombináciu, ak je to vhodné. (Nikdy nepretláčame jedno alebo druhé, používame práve tie mediálne kanály, ktoré sú vhodné pre váš produkt a cieľovú skupinu.)

Neľakajte sa – médiá pre nás neznamenajú len vysokorozpočtové televízne šoty a stovky billboardov.
Spôsoby komunikácie so zákazníkmi volíme s ohľadom na váš cieľ, klientelu, ale najmä s ohľadom na váš rozpočet.

REALIZÁCIA

2bf08f6524803ab6adfac9363c6e548a

Chlieb náš každodenný.

Dobrý plán plodí správnu realizáciu – čím lepšia príprava, tým menej prekvapení a chýb. Všetko, čo si vymyslíme, si aj zrealizujeme. Od veľkého e-shopu, reklamných emailov, cez nálepky na chladničky, stojany do lekární, či unikátne, na mieru navrhnuté darčeky pre klientov.

ccb7e9d7915e36884c6ffc2bb41864d7

A ak chcete, aj 500 billboardov, či ilustráciu do brožúry.

VYHODNOTENIE

e4ca3cacb25a3f2661c2b8ad0f1abb7c

Kde jedna kampaň končí, tam nasledujúca začína. Treba vedieť jej smer.

Keď bude po všetkom, zodpovieme pár jednoduchých otázok: Ako to zapôsobilo? Na koho? Predčilo to očakávania? Overíme dosiahnuté ciele a navrhneme vám, čo ďalej a ako plynulo pokračovať.

PREČÍTAJTE SI, AKO POMOCOU TEJTO STRATÉGIE TVORÍME REKLAMNÉ KAMPANE.